01 / 11 / 2023

Προαιτήσεις Τμήματος Θεάτρου για την Πρακτική Άσκηση του ακ. έτους 2023-2024 οδηγίες και διαδικτυακή συνάντηση

Οι φοιτητές/τριες οι οποίοι/ες ενδιαφέρονται να πραγματοποιήσουν πρακτική άσκηση μέσω του Προγράμματος «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Α.Π.Θ.» παρακαλούμε να προβείτε στα παρακάτω βήματα:
1) να κάνετε την αίτηση στην παρακάτω διαδρομή:
www.praktiki.auth.gr
->ΣΥΝΔΕΣΗ (σύνδεση με τον ιδρυματικό λογαριασμό)->Προαιτήσεις-> Πατήστε σε αυτό το σύνδεσμο για να κατευθυνθείτε στις προαιτήσεις.
2) να συμπληρώσετε την αίτηση που επισυνάπτεται σε μορφή word
3) να αποστείλετε την αναλυτική σας βαθμολογία σε pdf όπως την εκτυπώνει το ηλεκτρονικό σύστημα γραμματείας (sis)
Τα αρχεία 2 και 3 θα τα αποστείλετε στο Γραφείο Πρακτικής Άσκησης, στην κα Έφη Γαβριηλίδου στο email: gavriilidou@auth.gr

Σημείωση: επισυνάπτεται και ένα excel με τις διαθέσιμες θέσεις  από  τους φορείς υποδοχής για τις τρεις περιόδους πρακτικής άσκησης έως στιγμής (αναμένουμε ενημέρωση από το Εθνικό Θέατρο). Υπενθυμίζεται πως οι θέσεις Πρακτικής Άσκησης για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 για το Τμήμα μας είναι 28. Από αυτές, θα πρέπει τουλάχιστον 5 να πραγματοποιηθούν  σε Ιδιωτικούς Φορείς Υποδοχής (ποσοστό 18%).

Προθεσμία υποβολής της προαίτησης έως και 15/11/2023

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΣΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΙΤΗΣΕΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ!

Για να έχετε όλη την απαραίτητη βοήθεια την Δευτέρα 6/11 στις 11:00 θα γίνει διαδικτυακή συνάντηση (zoom meeting).
Είναι απαραίτητη η παρουσία όλων γιατί θα δοθούν διευκρινήσεις αναφορικά με την διαδικασία, την συμπλήρωση των προαιτήσεων και άλλες εξαιρετικά χρήσιμες πληροφορίες για τους φορείς υποδοχής προκειμένου να γνωρίζετε το αντικείμενο της εργασίας σας. Επίσης θα  απαντηθούν τυχόν ερωτήσεις που θα έχετε. Ωστόσο, για εξοικονόμηση χρόνου απαραίτητο είναι πριν την συνάντηση μας να έχετε διαβάσει προσεκτικά τον Κανονισμό του Τμήματος και τις Οδηγίες στα pdf που υπάρχουν από τα προηγούμενα έτη  στο παρακάτω σύνδεσμο: https://www.thea.auth.gr/undergraduate-studies/palaio-pps/praktiki-askisi/

Zoom Meeting Ενημέρωση για το Πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης 2023-2024

Time: Nov 6, 2023 11:00 AM Athens

Meeting ID: 464 450 9149
Passcode: 413371

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab