Πρακτική Άσκηση -Προσωρινά Αποτελέσματα Προαιτήσεων

21 / 11 / 2022

Αναρτήθηκαν τα αποτελέσματα των προαιτήσεων για την πρακτική άσκηση του Ακαδημαϊκού Έτους 2022-2023 και οι τοποθετήσεις των φοιτητών/τριών.

Σημειώνεται ότι η κατάταξη/βαθμολόγηση έγινε από την επιτροπή αξιολόγησης σύμφωνα με τα κριτήρια επιλογής του Τμήματος (σημείωση: ο γενικός μέσος όρος αφορά τον Μέσο όρο επιτυχιών μαθημάτων με συντελεστές όπως εμφανίζεται στην αναλυτική που αποστείλατε):

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι φοιτητές/τριες που βρίσκονται από το 7ο εξάμηνο σπουδών και πάνω. Η επιλογή των φοιτητών/τριών γίνεται με μοριοδότηση που προκύπτει από το άθροισμα  των παρακάτω (αποφάσεις ΓΣ 212/14.2.2017 και 293/11‐7‐2022):

1.  O αριθμός των μαθημάτων πάνω από τα 40 διαιρείται δια του 3

2. O αριθμός μονάδων πάνω από το 5 στον μ.ό. βαθμολογίας πολλαπλασιάζεtαι επί 2

3.  O αριθμός μονάδων πάνω από το 5 στον μ.ό. βαθμολογίας των μαθημάτων, που σχετίζονται με το γνωστικό αντικείμενο της θέσης ανά κατεύθυνση πολλαπλασιάζεται επί 3.

Ως  μαθήματα  κατεύθυνσης  ορίζονται  για  όσους  έχουν  εισαχθεί  πριν  το  2019‐2020  (όλα  τα παλαιότερα προγράμματα σπουδών) τα μαθήματα Υποχρεωτικής Επιλογής (ΥΕ), ενώ   με το νέο πρόγραμμα σπουδών (2019) ορίζονται τα Υποχρεωτικά Κατεύθυνσης  (ΥΚ) και τα  Επιλεγόμενα  Κατεύθυνσης  (ΕΚ).

Για  την  Θεατροπαιδαγωγική  κατεύθυνση  της  Πρακτικής  ορίζονται τα Θεατροπαιδαγωγικά μαθήματα κορμού (Υ)

Όσοι φοιτητές/φοιτήτριες επιθυμούν να κάνουν ένσταση για την κατάταξή τους παρακαλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση που υπάρχει στον παρακάτω σύνδεσμο https://www.praktiki.auth.gr/wp-content/uploads/2022/11/Έντυπο-Ένστασης.doc , να την υπογράψουν και να την στείλουν σκαναρισμένη στο Γραφείο Πρακτικής Άσκησης ΑΠΘ praktiki@auth.gr μέχρι 26/11/2022 και ώρα 14:00.

Προσοχή: Οι ενστάσεις αφορούν την βαθμολόγηση/μόρια όχι την τοποθέτηση στους φορείς υποδοχής η οποία γίνεται βάση της διαθεσιμότητας των θέσεων Πρακτικής Άσκησης από τους φορείς υποδοχής αλλά και την ποσόστωση δημοσίων/ ιδιωτικών φορέων που πρέπει να διατηρεί το Τμήμα.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab