Φροντιστηριακό μάθημα για τους/ις τελειόφοιτους/ες και επί πτυχίω φοιτητές/ήτριες που ετοιμάζουν τη γραπτή διπλωματική εργασία και διάλεξη

23 / 03 / 2023

Την Τρίτη 28 Μαρτίου θα ξεκινήσει ένα δίωρο φροντιστηριακό μάθημα (7 εβδομάδων), βοηθητικό για τους/ις τελειόφοιτους/ες και επί πτυχίω φοιτητές/τριες που ετοιμάζονται να καταθέσουν τη γραπτή διπλωματική τους εργασία ή/και τη διάλεξη στην εξεταστική περίοδο του Ιουνίου/Σεπτεμβρίου. Στο μάθημα αυτό θα συζητηθούν ζητήματα επιστημονικής έρευνας και γραφής, με τα οποία υπήρξε μια πρώτη επαφή στην «Εισαγωγή στη γραπτή επιστημονική εργασία» και τα οποία πρέπει να αξιοποιηθούν πλήρως στις διπλωματικές/διαλέξεις. Για τον λόγο αυτό το φροντιστήριο κρίνεται απαραίτητο για όσες και όσους επιθυμούν να παραδώσουν τις τελικές τους εργασίες στην προσεχή εξεταστική. Η πρώτη συνάντηση θα γίνει την Τρίτη, 28/3/2023.

Ώρες διδασκαλίας: Τρίτη, 13.30-15.30

Αίθουσα: Εγνατία 122, 1ος όροφος