Στη διαδικτυακή εφαρμογή της βάσης δεδομένων του προγράμματος Θεατρική δραστηριότητα στη Θεσσαλονίκη (1922-1940), μπορείτε να αναζητήσετε πληροφορίες με βάση α) τον τίτλο παράστασης/έργου, β) το όνομα του θιάσου, γ) τα εμπλεκόμενα πρόσωπα (συγγραφείς, μεταφραστές, διασκευαστές, καλλιτεχνικούς συντελεστές παράστασης κλπ.), δ) το έτος παράστασης και ε) με οποιονδήποτε συνδυασμό των προηγουμένων κριτηρίων.

Σημειώνουμε ότι τόσο η βάση όσο και η διαδικτυακή εφαρμογή της βρίσκονται σε πιλοτική φάση λειτουργίας. Τα στοιχεία που παραθέτονται είναι ελλιπή και στο μέλλον ενδέχεται να τροποποιηθούν, καθώς  το ερευνητικό έργο θα εξελίσσεται.

Είσοδος στη Βάση