Μηχανή Τσέχωφ: μία διαδικτυακή συνομιλία με τον βραβευμένο Ρουμάνο συγγραφέα Ματέι Βισνιέκ

Το Τμήμα Θεάτρου στο πλαίσιο του μαθήματος Σκηνοθεσία ΙΙΙ στις 9 Απριλίου 2022 είχε την μεγάλη χαρά και τιμή να υποδεχθεί διαδικτυακά τον πολυβραβευμένο Ρουμάνο συγγραφέα Ματέι Βισνιέκ και τον Ομότιμο Καθηγητή Θεατρολογίας κ. Νικηφόρο Παπανδρέου σε μια συζήτηση με τις φοιτήτριες και τους φοιτητές του μαθήματος αναφορικά με την σκηνοθετική εμπειρία τους επάνω στο έργο του Μηχανή Τσέχωφ που παρουσίασαν οι φοιτήτριες και οι φοιτητές της ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ ΙΙΙ  με σκηνοθετική εποπτεία και πρωτοβουλία της Επίκουρης Καθηγήτριας Σκηνοθεσίας/Υποκριτικής Χριστίνας Χατζηβασιλείου.

Στη διαδικτυακή συνάντηση φοιτήτριες και οι φοιτητές είχαν την μοναδική ευκαιρία να γνωρίσουν τον δημιουργό και να του υποβάλλουν ερωτήσεις αναφορικά με το έργο του και τη σύνδεσή του με τον Τσέχωφ.