18 / 01 / 2022

ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ

Για την επιλογή των σπουδαστών της Κατεύθυνσης Σκηνοθεσίας καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να παρουσιάσουν ένα 3λεπτο σκηνικό γεγονός της απόλυτης επιλογής τους.

Συνιστάται στους υποψήφιους να έχουν τουλάχιστον δύο ηθοποιούς επί σκηνής.

Συνιστάται στους υποψήφιους να αποφύγουν κείμενα δικής τους συγγραφής.

Οι παρουσιάσεις θα γίνουν το Σάββατο 19 Φεβρουαρίου και την Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2022. Σε περίπτωση μικρού αριθμού συμμετοχών η εξέταση θα γίνει σε μία μέρα, την Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2022.

Όλες οι παρουσιάσεις θα γίνουν αποκλειστικά στις αίθουσες Α1 και Α2 του 1ου ορόφου της Εξαδακτύλου.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής, δηλώνοντας

·        τον τίτλο του 3λεπτου κομματιού τους,

·        τα υλικά της παρουσίασης και το “γιατί” της σκηνοθεσίας τους – δήλωση προθέσεων (μέχρι 1 σελ.).

Οι αιτήσεις συμμετοχής θα πρέπει να αποσταλούν στο email της Γραμματείας του Τμήματος: info@thea.auth.gr μέχρι και τη Δευτέρα 14 Φεβρουαρίου 2022.

Οδηγίες και διευκρινίσεις θα δοθούν σε ειδική συνάντηση την Τρίτη 15 Φεβρουαρίου σε ώρα που θα ανακοινωθεί.

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ