Δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2021-22

08 / 10 / 2021

Οι δηλώσεις μαθημάτων θα ξεκινήσουν την Δευτέρα 11 Οκτωβρίου και θα διαρκέσουν έως τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου.

Υπενθυμίζουμε ότι:

·      οι φοιτητές του 1ου εξαμήνου δηλώνουν 6 μαθήματα

·      οι φοιτητές των λοιπών εξαμήνων δηλώνουν  έως 9 μαθήματα

·      οι φοιτητές του 9ου εξαμήνου δηλώνουν έως  12 μαθήματα και

·      οι φοιτητές που είναι επί πτυχίω (πέραν του 10ου εξαμήνου) δεν έχουν περιορισμό.

Η δήλωση των μαθημάτων είναι προϋπόθεση για να εξεταστούν οι φοιτητές και τονίζουμε ότι οι βαθμοί δεν θα κατοχυρώνονται σε όσους δεν έχουν δηλώσει το μάθημα.

Ως προς το Πρόγραμμα μαθημάτων/Ωρολόγιο για το χειμερινό εξάμηνο 2021-2022, σας ενημερώνουμε ότι τα  δύο παρακάτω μαθήματα δεν θα διδαχθούν λόγω αναρρωτικής άδειας της διδάσκουσας:

1.       ΕΙΔΙΚΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΔΡΑΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ: ΓΚΑΙΤΕ-ΣΙΛΛΕΡ ΚΑΙ Ο ΚΛΑΣΙΚΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΒΑΪΜΑΡΗΣ (ΘΘ0210) – ΤΑΤΙΑΝΑ ΛΙΑΝΗ (ανοιχτό σε όλες τις κατευθύνσεις)/3ο εξάμηνο.

2.       ΕΙΔΙΚΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΔΡΑΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ: ΑΥΤΟΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ. Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΑΥΤΟΒΙΟΓΡΑΦΙΑΣ (ΔΣ0403) – ΤΑΤΙΑΝΑ ΛΙΑΝΗ (συνδιδασκαλία 7ο & 9ο εξάμηνο/ανοιχτό σε άλλες κατευθύνσεις).

Επισημαίνουμε  ότι οι φοιτητές του παλιού Προγράμματος Σπουδών οφείλουν να δηλώσουν τα μαθήματα που δεν θα προσφέρονται από τις επόμενες χρονιές σύμφωνα με το μεταβατικό πρόγραμμα: http://www.thea.auth.gr/undergraduate-studies/metavasi-neo-pps/

Επίσης για τους φοιτητές του παλιού ΠΠΣ, έτος διδάσκονται για τελευταία χρονιά και τα εξής μαθήματα:

1.       ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ: ΔΡΑΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ (ΦΡ0200) – ΜΥΡΤΩ ΠΙΓΚΟΥ ΡΕΠΟΥΣΗ

2.       ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ: TO ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΦΡ0202) – ΜΥΡΤΩ ΠΙΓΚΟΥ ΡΕΠΟΥΣΗ

3.       ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ: ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ (ΦΡ0201) – ΤΑΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

4.      ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ (ΔΡ0116) – ΤΑΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

Οι φοιτητές και φοιτήτριες του παλιού ΠΠΣ πρέπει οπωσδήποτε να δηλώσουν και να παρακολουθήσουν τα παραπάνω μαθήματα προκειμένου να μπορέσουν να πάρουν πτυχίο.

Τέλος υπενθυμίζουμε ότι οι επί πτυχίω φοιτητές και φοιτήτριες που πρόκειται να ορκιστούν μέσα στην τρέχουσα ακαδημαϊκή χρονιά, μπορούν να εξεταστούν σε μαθήματα υποχρεωτικά που δεν διδάσκονται φέτος (λ.χ. Εισαγωγή στην ψυχολογία των ομάδων) στις εξεταστικές του Ιανουαρίου ή Ιουνίου, αρκεί βεβαίως να τα έχουν δηλώσει και παρακολουθήσει σε προηγούμενα εξάμηνα και να δηλώσουν την πρόθεσή τους στον διδάσκοντα/στη διδάσκουσα ακριβώς πριν την εξεταστική.

Παρακαλούμε να παρακολουθείτε την ιστοσελίδα για ανακοινώσεις σχετικά με τη διεξαγωγή των μαθημάτων.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παρακαλώ να επικοινωνείτε με τη Γραμματεία.