⭐ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ-ΑΛΛΟΓΕΝΩΝ, ακαδ. έτους 2021-2022

24 / 09 / 2021

Σε συνέχεια της προηγούμενης ανακοίνωσης σας ενημερώνουμε ότι οι επιτυχόντες 2021 της κατηγορίας ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ – ΑΛΛΟΓΕΝΕΙΣ θα πρέπει να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής μέσα στο περιβάλλον register.auth.gr όπου θα ανεβάσουν και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά ηλεκτρονικά. Κατόπιν να καταθέσουν στη Γραμματεία του Τμήματος (ΚΛΕΙΩ – Εγνατία 122, ώρες 11.00 έως 13.00)  την αίτηση που θα εκτυπώσουν από το ίδιο περιβάλλον και τα πρωτότυπα δικαιολογητικά στο διάστημα από 23/9 έως 30/9/2021 σύμφωνα με τα προβλεπόμενα της εγκυκλίου.

Διευκρινίζουμε ότι:
1. H ηλεκτρονική καταχώρηση στοιχείων στο περιβάλλον register.auth.gr είναι υποχρεωτική ΜΟΝΟ για τους επιτυχόντες του ακαδημαϊκού έτους 2021-2022. Για την κατηγορία αυτή ΔΕΝ επιτρέπεται απευθείας καταχώρηση στοιχείων στο σύστημα ηλεκτρονικής γραμματείας από εσάς.
2. Φοιτητής που έχει ολοκληρώσει την καταχώρηση στοιχείων του στο σύστημα register.auth.gr εμφανίζεται στο σύστημα ηλεκτρονικής γραμματείας σε κατάσταση προεγγραφής. Η οριστικοποίηση της προεγγραφής γίνεται με βάση τα προβλεπόμενα στην εγκύκλιο του Υπουργείου.
3. Εισαχθέντες του ακαδημαϊκού έτους 2020-2021 ΔΕΝ θα καταχωρήσουν στοιχεία στο σύστημα register.auth.gr και θα προσέλθουν απευθείας στις Γραμματείες για εγγραφή. Για την καταχώρηση των απαραίτητων στοιχείων των εγγραφέντων παρακαλούμε να συμβουλευθείτε την ιστοσελίδα http://it.auth.gr/el/regstudent.

Για οποιοδήποτε πρόβλημα υπάρξει με την εγγραφή στην πλατφόρμα του ΑΠΘ παρακαλώ να επικοινωνείτε με το ΚΗΔ μέσω email στη διεύθυνση support@auth.gr .