Αξιολόγηση μαθημάτων – Αξιολόγηση Τμήματος

29 / 12 / 2019

Ενημερώνουμε τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του Τμήματος ότι, την άνοιξη του 2020, το Τμήμα μας θα περάσει από τη διαδικασία της «πιστοποίησης» (ένα είδος εξωτερικής αξιολόγησης). Η αξιολόγηση είναι εξαιρετικά σημαντική για το Τμήμα, καθώς συναρτάται άμεσα με τις μελλοντικές προοπτικές του.

Η άποψη των φοιτητών/ριών θα αποτελέσει κρίσιμο δείκτη αξιολόγησηςέναν από τους πιο σημαντικούς.

Για τον λόγο αυτό, καλούμε όλους τους φοιτητές/ριες να συμμετάσχουν ενεργά στην αξιολόγηση των μαθημάτων. Μέσα από την αξιολόγηση μπορεί το Τμήμα να τεκμηριώσει το επίπεδο των σπουδών που προσφέρει. Επί της ουσίας, αυτή είναι η μόνη διαδικασία που επιτρέπει πράγματι στους φοιτητές/ριες να προασπίσουν αποφασιστικά το Τμήμα και τις προοπτικές του.

Θυμίζουμε ότι από φέτος τα σχετικά ερωτηματολόγια έχουν ριζικά απλοποιηθεί: η αξιολόγηση ενός μαθήματος δεν απαιτεί πάνω από 3 λεπτά.

Ελπίζουμε όλοι και όλες να ανταποκριθούν σε αυτό το κάλεσμα. Η συμμετοχή όλων θα μετρήσει πολύ.

Προθεσμία υποβολής αξιολογήσεων: 17 Ιανουαρίου 2020.