Έκθεση για την Παγκόσμια ημέρα για το θέατρο στην εκπαίδευση

To Τμήμα Θεάτρου συμμετείχε στον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας για το θέατρο στην Εκπαίδευση, στις 27 Νοεμβρίου 2011, στο Δημοτικό Θέατρο Άνετον, με έκθεση κοστουμιών και ενδυματολογικών κατασκευών από φοιτητές.

Τα εκθέματα σχεδιάστηκαν και κατασκευάστηκαν στο πλαίσιο των μαθημάτων ενδυματολογίας της Χρύσας Μάντακα και ορισμένα από αυτά αποτελούν τμήματα διπλωματικών εργασιών.
Συμμετείχαν οι φοιτητές: Ε. Ανδρέου, Ε. Παπαδημητρίου, Α. Πεταλίδου, Ο. Τζανουδάκη, Μ. Ευθυμιάδου, Κ. Βαφειάδη, Ρ. Μελά, Ε. Ογκνιάνοβα, Ι. Τζημήκα, Σ. Τριανταφυλλίδου, Ν. Κουρτάκη, Ζ. Κοτονοπούλου.
Διπλωματικές εργασίες ενδυματολογίας:
Λούλου μια διαδρομή, Σοφία Σαρακασίδου (2010)
Tye dye-Tied-Dyed, Έλλη Τελεβάντου (2011),
Τα τέσσερα στοιχεία, Μαρία Μαντζιάρη (2011)
Ορλάντο, Ζωή Κοτονοπούλου (2011)
Οργάνωση: Πανελλήνιο Δίκτυο για το Θέατρο στην Εκπαίδευση. Συνεργαζόμενοι φορείς: Αντιδημαρχία Πολιτισμού, Παιδείας και Τουρισμού, Κέντρα Πρόληψης και Προαγωγής της Ψυχικής Υγείας Σείριος.