Η τάξη της υποκριτικής, με διδάσκουσα τη Φιλαρέτη Κομνηνού, συμμετείχε με την παράσταση «Βακχείας γυμνάσματα», στη Συνάντηση νέων δημιουργών με θέμα «Δελφικές γιορτές και αρχαίο δράμα», που διοργάνωσε το Ευρωπαϊκό Πολιτιστικό Κέντρο Δελφών, σε συνεργασία με το Εθνικό Θέατρο, τον Ιούλιο του 2017.

Την κίνηση επιμελήθηκε η Στέλλα Μιχαηλίδου.

Συμμετείχαν οι: Mύριαμ Αρτζανίδου,Ιωάννα Κανελοπουλου,Δημήτρης Καπετάνιος, Αθηνά Κερανά, Δημήτρης Λώλης, Ελένη Μαβίδου, Χριστίνα Μιρκτσιάν, Ζωή Μυλωνάκη, Αρετή Πολυμενίδη, Δέσποινα Τουρλακίδου, ΕλένηΤσόνα, Αλεξάνδρα Χουχουλιδάκη.

Μουσικοί: Αστέριος Βαρελάς και Χρήστος Δούκας

Από τη δουλειά στην τάξη

Η παράσταση

Το βίντεο επιμελήθηκε ο Βαγγέλης Βροχίδης.