Συγγράμματα – Εύδοξος

Κάθε φοιτητής δικαιούται να πάρει δωρεάν ένα διδακτικό σύγγραμμα, για κάθε ένα από τα μαθήματα που παρακολουθεί. Ο φοιτητής επιλέγει ανάμεσα σε δύο ή τρεις τίτλους που προτείνει ο/η διδάσκων/ουσα.

Η δήλωση των συγγραμμάτων γίνεται, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας ΕΥΔΟΞΟΣ, στην αρχή του εξαμήνου, σε ημερομηνίες που ανακοινώνονται από τη Γραμματεία.

Οι φοιτητές δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα, τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας τόσο οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών, όσο και αυτοί που είναι ήδη κάτοχοι πτυχίου Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης, δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Για περαιτέρω διευκρινίσεις ή απορίες μπορείτε πάντα να απευθύνεστε στο Γραφείο Αρωγής Χρηστών του ΕΥΔΟΞΟΥ.

Δείτε τον κατάλογο των συγγραμμάτων του Τμήματος Θεάτρου για το ακ. έτος 2021-2022 εδώ.